Kedves kliensem édesanyja volt újfent az első vendégem. Megtudhattam hogy gyermeke nagyon nehezen kezeli az indulatait. Gyakran kontrollt veszít felettük, önkívületi állapotba kerül és úgy verekszik. A gyermek felettébb intelligens , első osztályos korában folyékonyan olvasott írt és számolt. Ezzel megkönnyítette a helyzetemet.
Első alkalommal mikor a gyerekkel találkoztam, csak ismerkedtünk és játszottunk. Kissé szorongott hogy édesanyja nem volt jelen, de egy átmeneti tárggyal, ( plüss oroszlán) meg tudtam nyugtatani.
Kibírtuk várni a foglalkozás végét. Második alkalommal következtek a diagnosztikai eszközök, szabad rajz családrajz és elvarázsolt családrajz. Alkalmaztunk dixit kártyákat is.
Mivel többször felhozta az iskolai verekedéseit témának, megkérdeztem szeretne e ezen dolgozni. Mivel elég erős volt a megfelelési vágya igennel válaszolt. Megkérdeztem beavassam e a düh szabályokba?
Igennel válaszolt. Megkezdtük az alapfokú indulatkezelési tréninget. Amit kiegészítettünk mesefeldolgozással. A kritikus jeleneteket eljátszottuk bábokkal. Alkalmaztunk nyugtató légzéstechnikát, relaxációs elemeket is.
Megtartottuk a rendszeres szülőkonzultációkat. Az édesanya jutott arra döntésre, hogy mivel úgy érzi elég eszközt kaptak a kezükbe, az indulatokkal való megküzdéshez abba hagyják a foglalkozásokat. Azt fontos tudni, hogy ebben az időszakban zajlik az érzelmi kontroll kialakulása. Ez egy tanulási folyamat, amit ebben a korban megsegíteni tudunk, de az hogy problémák merülnek fel ebben az időszakban normális. Kinek-kinek elég saját maga megküzdeni ezzel, kinek pedig szüksége van segítségre. Jelen esetben 3 hónap után hagytuk abba a foglalkozásokat, és bár én azt gondolom hogy a kialakult új viselkedéseknek szükségük van a megszilárdulásra, amihez jó esetben több időre van szükség, az ő esetükben nem történt visszaesés.